Wise в Україні (TransferWise): переваги, тарифи, можливості

Огляд на систему міжнародних переказів Wise Україна: все, що треба знати новому користувачу

Для чого найчастіше використовують Пайонір в Україні

Компанія Wise працює з 2011 року та зарекомендувала себе по всьому світу як надійна система для конвертації валюти по ринковому курсу, швидких та зручних переказів грошей з мінімальними комісіями.

Діяльність Wise регулюється Фінансовою службою Великої Британії (Financial Conduct Authority, FCA) та Національним банком Бельгії в Європейському союзі.

Я підготував детальний огляд на Wise з урахуванням моєї думки про сервіс: чи дійсно Wise ідеально вирішує питання конвертації та швидкого переказу грошей по всьому світу, хто використовує сервіс та як він працює, які комісії та тарифи пропонуються користувачам та багато іншого, що буде корисним для нових користувачів.

Що таке Wise

Wise (у перекладі «мудрий») — це онлайн система міжнародних грошових переказів та обміну валют. Сьогодні аудиторія Wise налічує понад 12 мільйонів користувачів по всьому світу.

Напевно, причини, чому Wise швидко став таким популярним — низькі комісії та Wise конвертація за низькими тарифами, а також зручність у відправці грошей за кордон. 

Комісії у Wise дійсно найнижчі, тому українці люблять та використовують систему на регулярній основі. Ба більше, вони віддають перевагу Wise, замість звичних гравців у ніші — Payoneer Україна, PayPal або Western Union.

Немає акаунта Wise?

Реєструйтеся та конвертуйте валюту за найкращим курсом

Трохи історії про створення Wise

Створити онлайн систему міжнародних грошових переказів Wise — два естонці, які свого часу працювати у Skype.

Ідея для створення власної системи грошових переказів виникла практичним шляхом, бо вони часто робили міжнародні перекази грошей, а цей процес займав багато часу та ресурсів. 

Завдяки цьому, вони переосмислили процес міжнародних переказів та зробили його зручним, швидким, з мінімальними комісіями та доступним практично для всіх охочих. Спочатку компанія мала назву Transferwise, а вже потім перетворилася у Wise.

Читайте також: Як відправити гроші через Wise

Transferwise в Україні або Wise — це додаток чи веб-сервіс?

Насправді користувачі можуть використовувати Wise для переказів коштів через веб-версію системи (через браузер) або завантажити додаток, який доступний користувачам IOS та Android.

На своєму досвіді скажу, що функціонал та зручність у використанні Transferwise в Україні або Wise (нова назва) однакова — як через веб-версію, так і через додаток. Так що використовувати сервіс можна так, як вам зручніше.

Як працюють перекази Wise

Спробую пояснити просто як працює переказ Wise або Transferwise в Україні.

Всі перекази Wise технічно виконуються як P2P (person-to-person). Ця технологія виконує онлайн-перекази коштів із картки на картку.

Давайте розберемо як відбувається переказ Wise на прикладі:

 1. Користувач А знаходиться у США та відправляє деяку суму у доларах, користувач Б (отримувач коштів) — у Франції.
 2. Кошти користувача А потрапляють та зберігаються на рахунку Wise у доларах.
 3. Коли користувач В відправляє аналогічну суму у євро до США, система Wise починає виконувати дві транзакції одночасно.
 4. Так користувач Б отримує переказ від користувача А у євро, а користувач Г — отримує суму у доларах від користувача В.

Тобто під час проведення транзакції не відбувається конвертація валют, тому комісії за переказ грошей Wise за транзакції — менші.

Wise для приватних
та бізнес-клієнтів

Швидкі перекази та отримання платежів із-за кордону

Як працює Wise в Україні: ключові можливості

Як ви вже зрозуміли, головна перевага Wise — можливість швидко переказувати великі суми з низькою комісією. Але це не все.

З Вайз ви можете:

 • оплачувати рахунки незалежно від місця знаходження партнерів / співробітників;
 • переказувати кошти іншим особам, навіть якщо у них немає акаунта Wise;
 • контролювати перекази грошей Wise та витрати за допомогою зручних звітів всередині вашого акаунта;
 • зареєструвати бізнес-акаунт Wise та зробити необхідні інтеграції з програмами, які ви використовуєте у сервісах;
 • завжди дивитися актуальний курс для обміну валют та розмір комісій.

Читайте також: Як зареєструвати акаунт Wise в Україні

Станом на початок 2024 року Wise не надає можливості мати спільний рахунок та не передбачає виплату відсотків за зберігання грошей на рахунках акаунту. 

Але з іншої сторони, фокус Вайз — швидкі перекази та мінімальні комісії для користувачів. З цією задачею Wise справляється на відмінно.

Можна отримати дебетову картку Wise

Картка Wise дозволяє розраховуватися та знімати кошти практично у всіх країнах світу (крім країн, на які діють санкції). Тож якщо ви часто мандруєте — карта Wise точно буде у пригоді!

Оформлення фізичної картки Wise можливе після реєстрації акаунта. Замовлення Вайз картка коштує $9 (що значно дешевше, ніж замовити картку Payoneer).

Комісії на зняття готівки

Розмір комісії залежить від того, як часто та які суми ви знімаєте з акаунту Wise. Нижче привожу таблицю, яку рекомендую проаналізувати.

Сума знання / кількість разів у місяць Комісія за зняття
До $100 та зняття 1-2 рази у місяцьБез комісії
До $100 та зняття понад 2 рази у місяцьФіксована комісія $1,5
Понад $100 у місяць2% від суми операції

*комісії Вайз на зняття готівки за допомогою фізичної карти

Відкрийте акаунт Wise

Ніяких щомісячних комісій — ви платите лише за послуги, якими користуєтеся

Де можна користуватися карткою

Якщо казати про магазини, то користуватися карткою Wise можна практично у всіх країнах світу.

Також, для зручності можна підключити Apple Pay або Google Pay та розраховуватися у магазинах, навіть коли у вас поруч немає фізичної карти Wise.

Читайте також: Як поповнити Wise в Україні

Чи можна замовити фізичну карту Wise в Україну?

Станом на початок 2024 року, українці не можуть замовити фізичну карту Wise.

Але думаю, що скоро ситуація зміниться та така опція буде доступна кожному користувачу в Україні.

картка Wise Україна

* зараз українці не можуть залишити заявку та отримати  фізичну картку Wise

Можна відкрити мультивалютний рахунок

На жаль, українці поки не можуть відкрити мультивалютний рахунок. Водночас я думаю що краще трохи розповісти про мультивалютний рахунок Wise та його переваги — хто знає, може скоро ця функція буде доступна в Україні.

Головна перевага мультивалютного рахунку — можливість легко та з мінімальними комісіями здійснювати валютні операції. Тобто у вас є один обліковий запис Wise, в якому можуть бути десятки валютних балансів, з яких ви можете відправляти кошти у 80+ країн.

Wise Ukraine не бере комісію за обслуговування мультивалютних рахунків та не має вимог до мінімального балансу.

Для кого підійде мультивалютний рахунок

Мультивалютний рахунок Wise Ukraine буде зручним для людей, які:

 • часто подорожують;
 • живуть / навчаються / працюють за кордоном;
 • часто роблять покупки в інтернеті;
 • мають потребу регулярно виконувати міжнародні перекази грошей.

Читайте також: Як отримати гроші через Wise

Які валюти підтримуються

Мультивалютний рахунок Wise дозволяє приймати та відправляти платежі у наступних валютах: AUD, BGN, BRL*, CAD, CNY*, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, IDR*, JPY, MYR*, NOK, NZD, PLN, RON, SEK, SGD, TRY и USD.

З мультивалютним рахунком ви можете отримувати зарплатню, пенсію або інші виплати за кордоном — без необхідності відкриття банківського рахунку.

Можливість переказу великих сум

Напевно, найголовніше — ви дійсно можете переводити великі суми кожен місяць. Наприклад, ви можете переказати навіть $1 000 000. Наприклад, Payoneer Україна не дозволяє таких операцій та має менші ліміти.

В процесі операції ваші кошти зберігаються у надійних банках, окремо від ваших рахунків. За прозорістю проведення операцій слідкують державні фінансові регулятори у декількох країнах світу.

Якщо ви дійсно робите переказ Wise Ukraine для великих сум, будьте готові, що сервіс має повне право надіслати запит на підтвердження джерела доходу. Звичайно, якщо це трапиться з вами, ви отримаєте перелік документів, які можуть або не можуть слугувати доказом джерела доходу.

Варто зазначити, що чим більша сума переказу, тим більша комісія Wise. Не буду наводити суму комісій в залежності від суми переказу — це можна подивитися в акаунті Wise.

Читайте також: Як зареєструвати акаунт Payoneer та отримати бонус

Відкриття бізнес-акаунту

Wise Business-акаунт можна відкрити за $31 — це єдиний платіж за користування бізнес-акаунтом та його можливостями.

Разом з бізнес-акаунтом Wise, ви зможете:

 • робити міжнародні транзакції з комісіями, які будуть нижчі, ніж у традиційних банках чи PayPal;
 • приймати перекази у 10 валютах;
 • виводити гроші з Amazon, Stripe та інших;
 • додавати до корпоративного рахунку інших членів команди та встановлювати різні права доступу;
 • виконувати пакетні платежі, наприклад, одразу 100+ співробітникам;
 • використовувати API від Wise для автоматизації задач.

Не обовʼязково бути власником великого бізнесу, щоб відкрити бізнес-акаунт Wise. Ви можете бути звичайним фрилансером та відкрити його. Але варто враховувати оподаткування доходів.

Читайте також: Как получить деньги на Payoneer

Переваги та недоліки Wise

Для зручності, я зробив таблицю, щоб трохи візуалізувати плюси та мінуси Wise.

ПеревагиНедоліки
Зручний переказ коштів в Україну та з країни та безліч варіантів для виконання транзакційДеякі функції недоступні для українців, але думаю, це тимчасовий недолік
Низькі комісії на конвертацію валютВідсутність широкої мережі філіалів. Тобто Wise Ukraine це — онлайн сервіс, щось схоже на Monobank
Можливість побачити фіксовану комісію до виконання операціїІснує волатильність комісій та лімітів — в залежності від країни відправника. Але всі ліміти та комісії доступні для попереднього перегляду
Мультивалютний рахунок для роботи з 50+ валютами (у 2024 році недоступно для українців)Неможливість замовлення фізичної карти для українців
Можна замовити фізичну карту, щоб знімати гроші у будь-яких банкоматах світу та розраховуватися карткою у магазинахПерелік країн, в яких працює Wise — великий, але не повний, тому в деякі країни все ж таки не вийде відправити кошти
Швидкість: 55% переказів за допомогою Wise надходять миттєво. 76% усіх переказів приходять протягом години і 93% — протягом доби.Можливе блокування акаунту, якщо клієнт не надає підтвердження про джерело коштів
Зручність у використанні: ви можете використовувати веб-версію у браузері або застосунок на IOS або Android
Фіксований курс від початку транзакції до її кінця
Гроші користувачів зберігаються на окремих рахунках Wise та повністю захищені
Відсутність мінімальної суми платежу. Ви можете переказувати навіть $1
Прозорі до користувача правила та тарифи системи, які доступні на сайті
Можливість відкрити бізнес-акаунт з різними валютними акаунтами та зручною масовою відправкою грошей

* переваги та недоліки системи міжнародних платежів Wise

Wise для приватних
та бізнес-клієнтів

Швидкі перекази та отримання платежів із-за кордону

Комісії та тарифи Wise

Напевно, перше, що треба сказати — Wise бере комісію, яка складається з фіксованої вартості та відсотка від суми Wise переказу. В цілому відсоток комісії залежить від країни, в яку ви відправляєте гроші.

Водночас Wise має іншу логіку при розрахунку комісій: сюди не входить комісія за обмін валют (про це я розказував вище у розділі «Як працює Wise»), то загальна комісія — менша, ніж у конкурентів.

Можна сказати, що Wise піклується про користувача: комісії на операції прозорі, прораховуються заздалегідь, користувач не платить зайвого.

комісія за переказ Wise

* комісія Wise за переказ 1000 євро без конвертації в іншу валюту

Комісії за обмін валют

Wise пропонує обмін валют за середнім ринковим курсом.

Ба більше, на сайті доступний калькулятор, який допоможе вам подивитися реальний курс валют в момент, коли ви хочете це зробити. Згодні, що це зручно?

Також ви можете підписатися на оновлення та отримувати оповіщення, коли курс для обміну змінюється.

Варто звернути вашу увагу, що Трансфервайс (Вайс) бере 0,35% комісії за обмін валют. Але це нормальна практика, тому не вважаю, що це щось надзвичайне, в порівнянні зі зручностями, які вони пропонують користувачам.

Wise комісії

* комісія Wise за переказ 1000 євро з конвертацією у долар 

Комісії за Wise переказ

Як я казав раніше, комісія складається з:

 • фіксованої комісії сервісу;
 • комісії за обмін валюти;
 • типу переказу.

Існує три варіанти типу переказів: дешевий, швидкий, простий. В залежності від типу переказу, змінюється комісія та швидкість виконання транзакції.

Читайте також: Payeer в Україні: огляд 2024

Сума комісії для кожного типу переказу може змінюватися в залежності від країни відправника та валюти.

Додаткові (можливі) комісії

Наприклад, такі комісії застосовуються, якщо людина надсилає кошти з:

 • кредитної карти (від 0,3 до 2% від суми);
 • дебетової карти (від 0,15 до 2 від суми).

Для деяких дебетових карток комісія не знімається. 

Також, додаткова комісія може застосовуватися, якщо Wise залучає посередника, наприклад, SWIFT. Але тут комісія плаваюча та залежить від банку.

Wise відгуки в Україні: що кажуть користувачі

Загальні відгуки Wise в Україні — позитивні, бо це напевно один з найкращих для сервісів для грошових переказів.

Але негативні відгуки Wise в Україні — є, як і у будь-якого сервісу, бізнеса та компанії. Це нормально.

Ось трохи статистики: на сайті trustpilot є сторінка з відгуками про Wise та купа відгуків від користувачів по всьому світу. 83% відгуків — це 5 балів, 7% — 4 бали.

То ж, враховуючи відгуки про Wise в Україні можу впевнено заявити, що Wise дійсно гарний сервіс для швидких переказів коштів, який я можу рекомендувати українцям.

Замість висновків: що я думаю про Wise

Я вважаю, що якщо вам регулярно треба виконувати безліч транзакцій за межами України, Wise — найкраще рішення для цього.

Низькі та зрозумілі комісії, зручність у використанні з усіх девайсів (смартфони та компʼютери), швидкість транзакцій та купа інших переваг Wise — це дійсно практично.

Сподіваюся, що незабаром Wise розширить можливості для українців, наприклад, повернуть можливість отримання фізичної картки або відкриття мультивалютного рахунку.

Відкрийте акаунт Wise

Ніяких щомісячних комісій — ви платите лише за послуги, якими користуєтеся

Питання-відповіді про Wise в Україні

Wise конвертація відбувається за вигідним курсом, має прозорі розрахунки комісій та дозволяє робити швидкі міжнародні перекази.Залежить від ваших цілей та країни відправника. В цілому, комісії за переказ коштів у євро менші, ніж у доларі.

Wise конвертація відбувається за вигідним курсом, має прозорі розрахунки комісій та дозволяє робити швидкі міжнародні перекази.

Станом на кінець 2023 року такої можливості немає для українців.

Швидкий міжнародний переказ коштів з мінімальними комісіями, можливість переказувати великі суми (наприклад, від $1 до $1 000 000), прозора система розрахунку комісії на обмін та відправку грошей.

Зареєструйте акаунт Wise та переказуйте гроші у 80+ країн

Навігація по сторінці:
error: Content is protected !!

Веб-сайт використовує Cookie-файли для покращення взаємодії з користувачем.